موسسه نام آوران شهد قلم با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش با 18سال سابقه ی درخشان و کادر حرفه ای. فعال در زمینه ی تدریس خصوصی کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی، امور آموزشی، آموزش زبان های خارجی و نهضت سواد آموزی با مدیریت خانم سنایی

ویژگی تصویر

آموزشگاه تدریس خصوصی نام آوران

  /  مقالات   /  شرایط تدریس خصوصی در منزل
تدریس خصوصی در منزل

شرایط تدریس خصوصی در منزل

دانش‌آموزان از دوران دبستان، آغاز به یادگیری مفاهیم گوناگون درسی کرده و در خواندن و نوشتن مهارت پیدا می‌کنند. سیستم آموزشی مدرسه به گونه‌ای است که ممکن است دانش‌آموزی نتواند در همه دروس نمره خوب بگیرد و در مباحثی دچار ضعف شود. از این رو به کلاس‌ تدریس خصوصی پناه می‌برند. البته معلم باید از شرایط تدریس خصوصی در منزل آگاهی داشته باشد. تدریس خصوصی هم در منزل انجام می‌شود و هم در آموزشگاه. اما بیشتر تقاضا کننده‌ها منزل را ترجیح می‌دهند.

در این مقاله در رابطه با شرایط تدریس خصوصی در منزل توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

فروشگاه نام‌آوران شهد قلم، معتبرترین مرکز آموزش تدریس خصوصی در شهر تهران است.

 • نحوه‌ی تدریس در منزل از شرایط تدریس خصوصی در منزل

هانطور که گفتیم بیشتر شاگردان علاقه دارند تدریس خصوصی در منزل خودشان برگزار شود. زیرا دانش‌آموزان در فضای منزل خود راحت‌تر و آماده‌تر می‌باشند و به خوبی درس را یاد می‌گیرند.

از جمله مزایای برگزاری کلاس‌های خصوصی در منزل، به هدر نرفتن وقت دانش‌آموزان به خصوص در زمان امتحانات است.

در سال‌های اخیر به دلیل کرونا بیشتر کلاس‌ها به صورت آنلاین اتفاق می‌افتاد. باید بدانید که بازدهی کلاس‌های خصوصی حضوری بیشتر از کلاس‌های آنلاین می‌باشد.

برای تدریس در منزل باید رفتار و پوشش شاگرد رعایت شود تا به نتیجه مطلوب برسد. همچنین شاگرد باید تمریناتی که معلم به او می‌دهد را تمرین کند تا بالاترین بازدهی همراه با نتیجه عالی را بدست آورد.

از دیگر شرایط تدریس خصوصی در منزل، در نظر گرفتن تسویه حساب استاد می‌‌باشد. باید مشخص شود که حساب استاد باید جلسه به جلسه پرداخت شود و یا تمام هزینه در زمان نوشتن قرار داد و اول شروع کار دریافت شود.

البته در برخی از کلاس‌های خصوصی در منزل قرار دادی نوشته می‌شود که حساب معلم بعد از نتیجه گرفتن شاگرد پرداخت شود و این بسیار اهمیت دارد که در این کلاس‌ها شاگرد باید همکاری لازم را داشته باشد تا به نتیجه عالی دست یابد.

در این نوع تدریس‌ها باید مانند مدارس دارای قوانینی باشد. مانند دیر نرسیدن به کلاس.

تدریس خصوصی در منزل

تدریس خصوصی در منزل

 • آزمون‌های دوره در تدریس‌‌ از شرایط تدریس خصوصی در منزل

یکی از دیگر از شرایط تدریس خصوصی در منزل، آزمون‌های دوره‌ای می‌باشد. این آزمون‌ها باید به صورت برنامه‌ریزی شده در هر جلسه از شاگرد گرفته شود تا از وضعیت تحصیلی دانش‌آموز باخبر شده و بتوانند برنامه‌ریزی درستی داشته باشد.

 • گزارش دوره‌ای به والدین از شرایط تدریس خصوصی در منزل

در کلاس‌های خصوصی در منزل باید به والدین دانش‌آموز گزارش دوره‌ای داده شود تا والدین از وضعیت فرزند خود باخبر شده و همچنین به کیفیت کاری مدرس اطمینان یابند.

 • مرور جلسه پیش

استاد قبل از اینکه مباحث جدید درس را شروع کند، باید مباحث قبلی را با دانش‌آموز خود مررو نماید تا به نوعی یاد‌آوری شود. با این کار ذهن دانش‌آموز برای مبحث جدید آماده خواهد شد و در یادگیری تأثیر زیادی دارد.

 • آراستگی ظاهری

رزومه اساتید، سابقه کای و همچنین مدارک او بسیار اهمیت دارد. علاوه بر این موارد والدین به آراستگی و اخلاق مدرس اهمیت می‌دهند. پس اساتید باید قبل از رفتن به منزل شاگردان، آراستگی ظاهری خود را حفظ کنند.

تدریس خصوصی در منزل

تدریس خصوصی در منزل

 • تعهد مدرس به نتیجه گرفتن شاگرد از شرایط تدریس خصوصی در منزل

درست است که تعهد مدرس برای نتیجه گرفتن دانش‌‌آموز یک قانون نیست اما بهتر است که رعایت شود. مدرس  و استاد تدریس خصوصی باید به نتیجه گرفتن شاگردهایش احساس مسئولیت کند و به کار تدریس تعهد داشته باشد. با این کار استاد، شاگرد هم همکاری کرده و سعی می‌کند به نتیجه برسد. این احساس مسئولیت و تعهد را شاگردان حس کرده و هرگز حاضر نمی‌شوند تا با استاد دیگری کلاس داشته باشند. بنابراین داشتن یک استاد با مسئولیت صد در صد و متعهد اهمیت داشته و می‌تواند حامی شاگردان خود باشد.

 • ایجاد اعتماد به نفس در دانش‌آموزان

یکی از مهمترین راه‌های ایجاد اعتماد به نفس پاسخ دادن به تمام سؤالات دانش‌آموزان است. این امر باعث شده شاگرد در همه زمینه‌ها از جمله اعتماد به نفس تقویت شود. از آنجایی که در بیشتر مواقع والدین وقت این کار را نداشته، بهتر است یک معلم خصوصی در منزل برای دانش‌آموز وقت کافی را گذاشته و به او اطلاعات کافی را بدهد. اینگونه اعتماد به نفس شاگرد هم افزایش می‌یابد.

 • تغییر محل تحصیل

تغییر مدرسه در دانش‌آموز استرس ایجاد می‌کند. این حس باعث ایجاد ضعف تحصیلی می‌شود. یکی از بهترین کارها برای جلوگیری از این موضوع، تدریس خصوصی در منزل می‌باشد تا حس اضطراب در دانش‌آموز از بین برود.

تدریس خصوصی در منزل

تدریس خصوصی در منزل

 • جو راحت

معمولا برگزاری کلاس در منزل با جو راحتی همراه است. همچنین دانش‌آموز زمان و مکان را در اختیار دارد و می‌توان گفت یادگیری سریع‌تر و عمیق‌تر صورت می‌گیرد. همین موضوع باعث شده تا بازدهی تدریس در منزل بالا رود.

 • تمرکز بیشتر

در کلاس‌های خصوصی سکوت بیشتری حکم فرماست و این موجب تمرکز بیشتر دانش‌آموز خواهد شد. تعداد شاگردان در این کلاس‌ها کم بوده و همین امر سبب جلب توجه دانش آ‌موزان می‌شود. در کلاس‌های شلوغ به دلیل جمعیت بالا جو کلاس برای یادگیری مناسب نمی‌باشد. آرامش بیشتر در کلاس، یادگیری بیشتر را به همراه خواهد داشت.

 • تسلط بر مباحث

یکی از اولویت‌های دانش‌آموزان و والدین برای گرفتن معلم خصوصی، تسلط بر مباحث می‌باشد. این موضوع بسیار اهمیت داشته و نباید نسبت به آن بی‌توجه بود. تسلط بر مباحث، سطح کلاس یک معلم را مشخص می‌کند. هر چقدر تسلط بر مباحث بیشتر باشد، سطح کلاس هم بالاتر می‌رود.

تدریس خصوصی در منزل

تدریس خصوصی در منزل

روش‌های آموزش بدون نیاز به مجوز تدریس خصوصی

شیوه‌های تدریس خصوصی معمولا به دو صورت انجام می‌شود. تدریس خصوصی آنلاین و یا در منزل به صورت حضوری. هر کدام از این روش‌ها مزایای خود را داشته و دانش‌آموز بر حسب شرایط خود یکی را انتخاب می‌کند. یکی از مهمترین خصوصیات مشترک آن‌ها این است که نیاز به گرفتن مجوز تدریس ندارند.

انتخاب نوع روش تدریس به انتخاب اساتید مربوط می‌شود. برخی دانش‌آموزان می‌توانند به صورت حضوری درس یاد بگیرند و برخی نیز به صورت آنلاین هم می‌توانند آموزش ببینند. در حقیقت حضور استاد برای برخی دانش‌آموزان بسیار اهمیت دارد و آن‌ها فقط اینگونه می‌توانند درس بخوانند.

در حالت حضوری بین استاد و شاگرد تعامل بیشتری برقرار می‌شود و دانش‌آموز بیشتر می‌تواند سؤالات خود را بپرسد و هم استاد تمرکز بیشتری روی نحوه‌ی یادگیری دارد. با همه این حالات، تدریس آنلاین هم به نوبه‌ی خود به عنوان یکی از شیوه‌های تدریس خصوصی انتخاب می‌شود.

در تدریس آنلاین معمولا هزینه رفت و برگشت استاد لحاظ نمی‌شود، برای دانش‌آموز به صرفه‌تر خواهد بود. از طرف دیگر استاد با حذف زمان رفت و آمد، می‌تواند دانش‌آموز بیشتری را تدریس کند. بنابراین انتخاب شیوه‌ی تدریس خصوصی بر حسب شرایط دانش‌آموز و استاد تعیین خواهد شد.

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور