موسسه نام آوران شهد قلم با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش با 18سال سابقه ی درخشان و کادر حرفه ای. فعال در زمینه ی تدریس خصوصی کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی، امور آموزشی، آموزش زبان های خارجی و نهضت سواد آموزی با مدیریت خانم سنایی

ویژگی تصویر

آموزشگاه تدریس خصوصی نام آوران

  /  مقالات   /  بهترین زمان خواندن ریاضی برای کنکور
زمان خواندن ریاضی برای کنکور

بهترین زمان خواندن ریاضی برای کنکور

شاید برای خیلی از دانش‌آموزان و یا دانشجویان سوال باشد که بهترین زمان خواندن ریاضی برای کنکور چه وقتی است؟ باید بگوییم که هر فردی بنا به پایه‌ای که دارد باید تصمیم بگیرد که چه زمانی ریاضی بخواند. ممکن است یک فرد با پایه ضعیف، یک فرد متوسط و یک شخص قوی، درس ریاضی را در زمان‌های متفاوت شروع کنند. یک شخص ضعیف باید خواندن ریاضی را زودتر آغاز کند. با این توضیحات متوجه شدیم که زمان خاص و جامعی برای خواندن ریاضی وجود ندارد و هر کس بنا به شرایطش خواندن ریاضی را آغاز می‌کند.

درس ریاضی یک درس پر اهمیت برای کنکور محسوب می‌شود. فرد هر استعداد و یا هر رشته‌ای داشته باشد، درس ریاضی از دروس بسیار مهم در قبولی دانشگاه به حساب می‌آید. به همین خاطر دانستن زمان مناسب و مفید برای شروع درس ریاضی مهم می‌باشد. این درس برای افرادی که پایه قوی دارند بسیار مفید واقع می‌شود.

  درس ریاضی از اصلی‌ترین درس برای داوطلبان رشته ریاضی بوده و داشتن تسلط کافی در این درس برای بدست آوردن رشته و دانشگاه خوب لازم و اساسی می‌باشد.

آموزشگاه نام آوران شهد قلم، معتبرترین مرکز آموزشی تدریس خصوصی در شهر تهران است.

بهترین زمان خواندن ریاضی برای کنکور، به شخصیت خودتان بستکی دارد.

  شما باید بدانید که چه موقعی از نظر جسمی و روانی آمادگی لازم را برای خواندن درس ریاضی دارید. ممکن است فردی در زمان خاصی برای خواندن ریاضی شرطی شده باشد. اما باید بداند که این ساعات برایش حس مثبتی دارد یا منفی.

تحقیقات نشان داده است ک بدن انسان در طول شبانه روز تغییرات متفاوت و زیادی در این زمینه از خود نشان می‌دهند و در هر ساعت از روز توانایی خاصی دارد.

بررسی ساعات مختلف شبانه روزی و تعیین بهترین زمان مطالعه ریاضی

  • ۹صبح

انسان در نیمه‌های شب حافظه کوتاه مدت بسیار پر قدرتی دارد. در این ساعات دمای بدن به پایین‌ترین حد خود قرار دارد. در این حالت قادر به ذخیره اطلاعات می‌باشد. اما حافظه کوتاه مدت در ساعت ۹ صبح هم بسیار خوب عمل می‌کند. درست در همین ساعات است که افراد شروع به کار می‌کنند. بهتر است که ملاقات‌های کوتاه داشته باشید نه بلند. زیرا این ساعات حافظه کوتاه مدت فعالیت بیشتری دارد.

زمان خواندن ریاضی برای کنکور

زمان خواندن ریاضی برای کنکور

  • ۱۱ صبح

تحقیات نشان داده است که حل مسائل در اواسط صبح و اواخر آن آسان‌تر انجام می‌شود. در ساعات بعدی به دلیل خستگی شخص، این توانایی کمتر و کمتر خواهد شد. بنابراین زمان مناسب برای تصمیم‌گیری‌های سخت قبل از ناهار است.

  • ۲ تا ۵ بعدازظهر

حساسیت نسبت به درد در ساعات بعدازظهر کمتر شده، اما در نیمه‌های شب به اوج خود می‌رسد. با آغاز عصر حساسیت نسبت به درد زیاد می‌شود.

  • ۳ بعدازظهر

حافظه بلند مدت در حدود ۳ بعدازظهر بسیار خوب عمل می‌کند. به خاطر سپردن مطلبی در این ساعات بهترین زمان است.

  • ۴ تا ۵ بعدازظهر

سرعت واکنش در ابتدای روز بسیار کم است. اما در ساعات بعدازظهر و اواسط عصر به بالاترین زمان خود می‌رسد در این زمان می‌توانید چیزی را تایپ کنید و یا بازی تنیس انجام دهید.

تا اینجا درباره‌ی فعالیت‌های مغز در ساعاتی از روز را بیان کردیم. در ادامه به بررسی بهترین زمان برای مطالعه درس ریاضی می‌پردازیم:

بررسی بهترین زمان خواندن ریاضی برای کنکور

از آنجایی که درس ریاضی اهمیت بسیار زیادی دارد و برای بیشتر افراد سرنوشت‌ساز است، باید بهترین زمان برای مطالعه ریاضی در کنکور را در نظر گرفت. زمانی که مغز در بالاترین و بهترین حالت خود قرار دارد.

معمولا صبح زود زمان بسیار خوبی برای مطالعه این درس می‌باشد. زیرا مغز استراحت کافی داشته است. ناگفته نماند باز هم ممکن است این زمان در هر فردی فرق داشته باشد. خوردن غذای مقوی و صبحانه کامل قبل از شروع درس ریاضی بسیار کمک کننده است. همچنین فرد باید در فضایی که سکوت و آرامش است، قرار بگیرد. برخی افراد سکوت و آرامش شب را برای یادگیری درس ریاضی انتخاب می‌کنند. بنابراین شما باید ساعات مناسب را بر اساس شرایط خود انتخاب نمایید.

زمان خواندن ریاضی برای کنکور

زمان خواندن ریاضی برای کنکور

انتخاب ساعت مناسب برای مطالعه درس ریاضی، فردی است.

همانطور که گفتیم بیشتر افراد صبح‌ها را برای یادگیری درس ریاضی برای کنکور انتخاب می‌کنند. اما برخی افراد هستند که در بعدازظهر این توانایی را دارند. برای خواندن درس ریاضی باید یک ذهن آماده و استراحت کرده، داشته باشید. بنابراین باید درس ریاضی را زمانی شروع کنید که سرحال و بدون خستگی باشید.

مزایای درس خواندن در شب و روز

در روز مغز افراد آمادگی بیشتری برای خواندن درس ریاضی دارند. همچنین نور هم سبب می‌شود تا انرژی افراد بالا برود. با خواندن درس در روز، می‌توانید با مدرسه و کلاس خود پیش بروید. مزایای درس خواندن در شب این است که سکوت و آرامش بیشتر در مقایسه با روز وجود دارد. همچنین وقفه‌ها و مزاحمت‌های کمتری هم وجود خواهد داشت.

دانش‌آموز ضعیف چگونه بهترین زمان خواندن ریاضی را برای خود برنامه‌ریزی کند:

برخی استادان معتقدند که دانش‌آموزان ضعیف باید ۴۰ تا ۵۰ درصد زمان مطالعه خود را برای مطالعه جزوه صرف کنند. زیرا این گونه دانش‌آموزان باید بتوانند مطالب آموزش داده شده در جزوه را خوب بلد باشند.

مراحل پیشنهاد شده به این دانش‌آموزان

  • همه‌ی مطالب جزوه و فرمول‌ها را به خوبی مطالعه کنند.
  • تست‌های جزوه را بدون کمک گرفتن از جزوه یک دور حل کنید.
  • باید تمام نمونه سوالات و تست‌های جزوه را زمان‌دار بزنند.
  • در مرحله آخر برای اینکه مطالب در ذهن شما بماند بهتر است از خودتان یک آزمون بگیرید.

اگر پایه قوی‌ای دارید بهتر است زمان خود را برای مطالعه ریاضی در خانه به این شکل مدیریت کنید:

اگر درس ریاضی را خوب بلدید و تسلط خوبی دارید بهتر است در یک ساعت و نیم که فرصت دارید ۱۰ دقیقه زمان خود را برای مطالعه صرف کنید و مابقی را به حل تست‌ در کتاب‌های دیگر بپردازید.

زمان خواندن ریاضی برای کنکور

سخن آخر

در این مقاله به بررسی نکات مربوط به مطالعه درس ریاضی برای کنکور و بهترین زمان برای مطالعه پرداختیم. با عملی کردن این نکات و برنامه‌ریزی برای خواندن درس ریاضی، می‌توانید به موفقیت برسید.

یادتان باشد برای اینکه در کنکور و درس ریاضی موفق شوید باید تلاش لازم را انجام دهید و انگیزه خودتان را حفظ کنید تا در دانشگاه مد نظر خود قبول شوید. درس ریاضی در زندگی واقعی بسیار مهم است. بدون اینکه متوجه شوید هر روز از مفاهیم ریاضی استفاده می‌کنید. قوانین ریاضیات بر همه پیرامون ما وجود دارد و بدون درک درست از آن‌ها با مشکلاتی در زندگی مواجه خواهیم شد.

ریاضی به عملکرد سالم مغز کمک کرده و باعث بهبود مهارت‌های شناختی ما می‌شود. تمرین ریاضی مغز ما را سالم نگه داشته و باعث عملکرد خوب مغز می‌شود.

این را هم بخوانید: چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور