موسسه نام آوران شهد قلم با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش با 18سال سابقه ی درخشان و کادر حرفه ای. فعال در زمینه ی تدریس خصوصی کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی، امور آموزشی، آموزش زبان های خارجی و نهضت سواد آموزی با مدیریت خانم سنایی

ویژگی تصویر

آموزشگاه تدریس خصوصی نام آوران

  /  مقالات   /  چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟

چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟

تمرین ریاضی را نباید فقط به شب امتحان موکول کرد. باید در طول ترم ریاضی را تمرین کنید. درس ریاضی به تمرین و حل مسئله زیاد نیاز دارد. ریاضی در زمان تمرین کردن در ذهن ماندگار می‌شود. ممکن است شما در زمان مطالعه متن کتاب ریاضی و در جلسات تدریس خصوصی چیزهایی در ذهنتان بنشیند اما اینکه آن را به خوبی فرا بگیرید فقط با تمرین و حل مسئله امکان پذیر است. با تمرین حل کردن، مطالب ریاضی بیشتر در ذهنتان می‌نشیند و مطمئن خواهید شد که در امتحان عملکرد خوبی خواهید داشت. در این مقاله مطالبی را در خصوص اینکه چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم ارائه می‌دهیم. همرا باشید.

آموزشگاه نام‌آوران شهد قلم، معتبرترین مرکز آموزش تدریس خصوصی در شهر تهران است.

  1. شرکت در کلاس‌های تدریس ریاضی مدرسه، چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟

دانش‌آموز باید همیشه در کلاس ریاضی مدرسه حضور فعالی داشته باشد. شما نباید درس ریاضی را با درس‌های حفظی مقایسه کنید زیرا این درس با درس‌های حفظی کاملا فرق دارد. در واقع می‌توان گفت اولین مرحله، چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟ حضور در کلاس‌ها از همان روز اول می‌باشد.

سر کلاس حواسی جمع داشته و در صورت مشکل از معلم خود سوال کنید. اینگونه دیگر نگران شب امتحان نخواهید بود. اگر به هر دلیلی مجبور به غیبت در کلاس‌های مدرسه شدید، حتما در جلسات تدریس خصوصی ریاضی با یک معلم خوب شرکت کنید و قسمت‌هایی را که مشکل دارید را یاد بگیرید.

تمرین امتحان ریاضی

تمرین امتحان ریاضی

  1. داشتن تمرکز در کلاس‌های درس، چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟

در کلاس‌های درس ریاضی، شما به تمرکز زیادی نیاز دارید. اگر در زمان تدریس معلم، هر سوالی به ذهنتان آمد سریع از معلم خود بپرسید تا مشکل برطرف شود.

سر کلاس به درس ریاضی گوش کنید و فعال باشید و دقت داشته باشید که معلم چگونه مسائل را حل می‌کند. مراحل حل مسئله‌ها را به زبان خودتان یادداشت کنید. فرمول‌ها و مفاهیم مورد نیاز برای حل هر نوع سوال باید برای شما مهم باشد.

بهتر است برای درک مسائل همان جا که معلم درس می‌دهد در ذهنتان مرور کنید. اگر حس می‌کنید متوجه نمی‌شوید از معلم خود سوال بپرسید. یادتان باشد کلاس بهترین زمان برای بر طرف کردن مشکلات ریاضی خواهد بود. اگر این کارها را در کلاس انجام دهید و در خانه به تمرین بپردازید دیگر نیاز نیست نگران شب امتحان باشید.

نکته: اگر در کلاس متوجه آنچه که معلم یاد می‌دهد نشدید، آن را رها نکنید و تلاش کنید تا آن را یاد بگیرید. درس‌های یاد نگرفته شده و تلنبار شده در شب امتحان برایتان دردسر می‌شود. از راه‌هایی که فکر می‌کنید سریع یاد می‌گیرید، کمک گرفته و تمرین فراوان حل کنید.

  1. خلاصه نویسی و نکته برداری، چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟

بعد از اینکه معلم هر مبحثی را درس داد، شما باید به خلاصه نویسی فرمول‌ها، روش‌های حل و برداشت خود از آن‌ مبحث داشته باشید. این کار به شما کمک می‌کند تا در مرورهای بعدی به خواندن مجدد جزوه نیاز نداشته باشید و با خواندن یادداشت‌های خود مطالب را به خوبی یاد بگیرید. روش خلاصه نویسی بسیار کمک کننده است.

تمرین امتحان ریاضی

تمرین امتحان ریاضی

  1. نوشتن جزوه برای یادگیری بهتر ریاضی، چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟

جزوه نویسی و یادگیری آن یکی از راهکارهای بسیار عالی برای یادگیری و تمرین ریاضی می‌باشد و در شب امتحان هم به شما کمک خواهد کرد. بهتر است جزوه و نکات مهم ریاضی را خودتان بنویسید و از دیگران کپی نکنید زیرا کپی از دیگران به اندازه جزوه نویسی خودتان موثر نمی‌باشد.

  1. از کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی استفاده کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری بهتر ریاضی در زمان کم و در شب امتحان استفاده از معلم خصوصی است. بهتر است با یک معلم خصوصی با کیفیت از قبل برنامه‌ریزی کنید تا در شب امتحان و یا یک یا دو روز مانده به امتحان بتواند مطالب را برای شما جمع‌بندی و ایرادتان را برطرف نماید. از آنجایی که مدرسین ریاضی با تجربه بوده و بر مطالب تسلط دارند، می‌توانند مهمترین قسمت‌های کتاب ریاضی را در کمترین زمان به شما درس دهند.

این را هم بخوانید: چگونه پایه ریاضی خود را قوی کتیم؟

  1. جزوه کلاس را مطالعه کنید.

همانطور که گفتیم نوشتن جزوه در طول ترم بسیار مهم و کمک کننده می‌باشد. خواندن جزوه کمک می‌کند در زمان کم و نزدیک امتحانات مهمترین مطالب را بخوانید. بهترین جزوه، جزوه‌‌ی کلاس ریاضی است که خودتان در کلاس ریاضی نوشته‌اید. این جزوه کل مطلبی که استاد ریاضی درس داده و مدنظر او بود نوشته شده و نسبت به خود کتاب ریاضی خلاصه‌تر می‌باشد. بهتر است جزوه ریاضی کامل باشد، اگر به هر دلیلی کامل نبود از همکلاسی‌هایتان بگیرید. می‌توانید از معلم خصوصی ریاضی هم برای درس دادن جزوه کلاس ریاضی استفاده کنید. استفاده از جزوه ریاضی و مطالعه آن در شب امتحان ریاضی و فراگیری آن می‌تواند در قبولی با نمرات بالا موثر باشد.

تمرین امتحان ریاضی

تمرین امتحان ریاضی

  1. مهمترین مباحث را مطالعه کنید.

از آنجایی که شب امتحان زمان محدود است و نمی‌توانید تمامی مباحث را مطالعه کنید، بهتر است مهمترین مباحث را انتخاب کرده و بر روی آن‌ها تمرکز نمایید. برای اینکه بدانید کدام مباحث مهم است از مدرس خصوصی ریاضی کمک بگیرید. اگر وقت دارید می‌توانید کل مباحث را فرا گیرید و تمرین و مسئله حل کنید. اما اگر وقت کم است مهمترین مباحث را با توجه به جزوه ریاضی کلاسی انتخاب کرده و روی همان مباحث تمرکز کنید. در این زمان باز هم جزوه کلاس ریاضی خیلی مهم است. زیرا ممکن است برخی از مباحث ریاضی تدریس نشده باشد و از آن‌ها سوالی هم نیاید. این موارد را می‌توان از روی جزوه کلاس ریاضی تشخیص داد.

  1. از وقت خودتان بهترین استفاده را کنید، چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟

اگر در طول ترم ریاضی را نخوانده‌اید و نزدیک شب امتحان هستید، بهتر  است در زمان محدودی که دارید بهترین استفاده را کنید. البته می‌دانید که در زمان خیلی کمی که دارید خیلی سخت است که همه‌ی مباحث را یاد بگیرید و نباید هم انتظار ۲۰ از خود داشته باشید. در این زمان کم فقط شما باید تلاش کنید در حد قبولی درس بخوانید. در این شرایط بهتر است از یک مدرس ریاضی خصوصی خوب کمک بگیرید. زیرا اگر خودتان به تنهایی بخواهید درس را بخوانید، در بعضی از مسائل گیر کرده و روی یک مسئله زمان زیادی وقت می‌گذارید. با این شرایط خواندن ریاضی برایتان سخت می‌شود. اگر از قبل کمی درس خوانده باشید شاید شرایط برایتان کمی راحت‌تر باشد. بنابراین برای رفع اشکال و حل تمرین و مسئله می‌توانید از کلاس‌های خصوصی ریاضی استفاده کنید.

تمرین امتحان ریاضی

تمرین امتحان ریاضی

  1. شب امتحان ریاضی خیلی دیر نخوابید، چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟

دانش‌آموزان و یا دانشجویانی که در طول ترم درس نخوانده‌اند و فقط به شب امتحان تکیه می‌کنند، بدانند که کار اشتباهی است. زیرا در شب امتحان زمان کم است و شما نمی‌توانید خیلی از مطالب را فرا گیرید. نخوابیدن در شب امتحان و تا آخر شب درس خواندن به شما کمکی نمی‌کند. سر جلسه امتحان هوشیاری خودتان را به صورت کامل نخواهید داشت و نمی‌توانید از مباحث خوانده شده هم استفاده کنید. بهتر است تا جایی که وقت است با کمک مدرسین تدریس خصوصی ریاضی و با استفاده از جزوه کلاس درس ریاضی درس را بخوانید و تمام تلاش خود را بکنید تا مباحث ارائه شده را یاد بگیرید. شب امتحان باید حداقل ۵ تا ۶ ساعت بخوابید تا بتوانید از مباحثی که خواندید استفاده کنید. اگر سر جلسه امتحان حالت خواب آلودگی داشته باشید نمی‌توانید تمرکز کنید و نتیجه بگیرید.

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور