موسسه نام آوران شهد قلم با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش با 18سال سابقه ی درخشان و کادر حرفه ای. فعال در زمینه ی تدریس خصوصی کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی، امور آموزشی، آموزش زبان های خارجی و نهضت سواد آموزی با مدیریت خانم سنایی

ویژگی تصویر

آموزشگاه تدریس خصوصی نام آوران

  /  مقالات   /  بایدها و نبایدهای موفقیت در تدریس ریاضی خصوصی
موفقیت در تدریس ریاضی

بایدها و نبایدهای موفقیت در تدریس ریاضی خصوصی

یکی از مهمترین بایدها و نبایدهای موفقیت در تدریس ریاضی خصوصی، اولویت و موفق شدن شاگردتان می‌باشد. باید از دانش‌آموز خود نظر سنجی کنید و نتیجه شاگردهایتان را ببینید. در کلاس گروهی هم باید به گونه‌ای باشد که اکثر دانش‌آموزان بتوانند نمرات بالایی دریافت کنند. کلاس‌های گروهی باید دانش‌آموز بتواند سوالات خود را بپرسد و بازخورد بگیرد. درست است نمی‌توان در کلاس‌های گروهی همه‌ی افراد نتیجه ببینند زیرا همه به مانند هم به مطالب توجه نمی‌کنند و علاقه‌ای به یادگیری ندارند و افراد دیگری هم هستند که پایه ریاضی ضعیفی دارند و در نتیجه مطالب برای آن‌ها سخت می‌باشد.

کلاس‌های گروهی باید کلاس به صورت سوال و جواب پیش برود اینگونه کلاس برای بیشتری از حاضرین مفید واقع می‌شود. در این کلاس‌ها نباید فقط معلم صحبت کند بلکه کلاس باید دو طرفه باشد.

آموزشگاه نام‌آوران شهد قلم، معتبرترین مرکز آموزش تدریس خصوصی در شهر تهران است.

کلاس‌های خصوصی آموزش ریاضی

تدریس خصوصی با تدریس گروهی اوضاع فرق می‌کند. در کلاس‌های خصوصی شما فقط یک نفر را برای آموزش دارید و کارتان هم راحت‌تر است. معلم خصوصی در این کلاس‌ها راحت می‌تواند بفهمد که شاگردش چه اشکالاتی دارد و سطح معلومات او چقدر است. شما با دانستن این موضوع می‌توانید خودتان را با شاگردتان هماهنگ کنید. در این کلاس‌ها معلم باید از دانش‌آموز و یا دانشجو سوالاتی بپرسد تا در زمان پاسخ شاگرد متوجه شود که وی چقدر ریاضی را بلد است. معلم نباید بر اساس تصورش از شاگرد نتیجه‌گیری کند. در کلاس‌های خصوصی هر کدام شاگردان با هم متفاوت هستند. کلاس‌های خصوصی باید بسته به سطح تحصیلی شاگردهایتان تغییر کند.

دانستن اینکه دانش‌آموزتان چقدر ریاضی بلد است، از طریق سوال پرسیدن حین تدریس می‌توان تشخیص داد. ممکن است شما یک مبحثی را می‌خواهید تدریس کنید متوجه می‌شوید که شاگردتان مبحث قبل را بلد نیست و یا حتی مقاطع قبل را نمی‌داند، در این زمان شما ابتدا باید مقاطع و دروس قبل را با دانش‌آموز خود کار کنید سپس به سراغ درس جدید بروید.

موفقیت در تدریس ریاضی

نکات مهم درباره‌ی موفقیت تدریس ریاضی

  • کسب موفقیت بالا در تدریس ریاضی

برای کسب موفقیت در تدریس ریاضی خصوصی باید دو ویژگی اصلی را داشته باشید. ۱: به تدریس ریاضی علاقه داشته باشید: اگر خودتان در زمان تحصیل با اشتیاق ریاضی را می‌خواندید و اکثر وقت‌ها نمره خوبی دریافت می‌کردید، می‌توان گفت شما به ریاضی علاقه دارید. ۲: بر درس ریاضی به صورت کامل مسلط باشید: علاقه داشتن به درس ریاضی به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانید بر این درس تسلط داشته باشید. تلاش کنید تسلط خود را بیشتر کنید. یک معلم خصوصی خوب باید مطالب سال‌های قبل را که شاگرد اشکال دارد توضیح دهد و پایه شاگردش را تقویت کند. بهتر است این کار در همان ابتدای ترم با شروع کلاس‌های خصوصی انجام شود. برای اینکه در تدریس ریاضی خصوصی به موفقیت برسید باید به نتیجه رسیدن شاگردتان در الویت باشد. کلاس ریاضی را باید طوری برگزار کنید که متنوع و پویا باشد. باید هم درس ارائه دهید، هم تمرین و مسئله حل کنید و هم از شاگرد خود بخواهید تا تمرین حل کند.

  • تعداد شاگرد بالا و درآمد بالای تدریس ریاضی

یکی از نکات مهم در موفقیت تدریس ریاضی خصوصی این است که چه تعداد شاگرد داشته باشید.

  • ارتباط بیشتر با آموزشگاه‌ها

یک معلم خصوصی برای اینکه به موفقیت در زمینه تدریس خصوصی ریاضی برسد، بهتر است با آموزشگاه‌ها ارتباط بیشتری برقرار کند. تماس با آموزشگاه‌ها و موسسات تدریس خصوصی و یا مراجعه حضوری و ارائه رزومه و اعلام آمادگی برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی ریاضی، هندسه، جبر، حسابان، حساب دیفرانسیل و انتگرال و یا هر درس دیگری که توانایی دارید. برای آغاز فعالیت در زمینه تدریس ریاضی تماس با آموزشگاه روش خوبی است. آموزشگاه شاگردان را بنا به شرایطتان معرفی می‌کند و شما هم می‌توانید با‌ آن‌ها همکاری کنید.

موفقیت در تدریس ریاضی

موفقیت در تدریس ریاضی

  • عملکرد درست استاد ریاضی و کسب موفقیت بیشتر

یکی دیگر از بایدها و نبایدهای موفقیت در تدریس ریاضی این است که کلاس خسته کننده نباشد، متنوع و پویا برگزار شود. درس بدهید، تمرین حل کنید، از شاگرد بخواهید در حل تمرین مشارکت داشته باشند و تا جایی که می‌توانند خودشان تمرین را حل کنند. باید در کلاس‌های ریاضی به شاگردان خود تمرین و مسئله بدهید تا در بین جلسات خصوصی حل کنند.  باید در حل شدن تمرین کاملا جدی باشید و بعد از حل هر تمرین پیشرفت شاگرد را ببینید و ارزیابی کنید. هر شاگرد باید برنامه مخصوص خودش را داشته باشد. باید اینقدر با دانش‌آموز تلاش کنید تا به نتیجه مورد نظر برسد. شاگرد وقتی متعهد بودن و دلسوزی شما را ببیند و نتیجه خوب بگیرد، برای درس‌های دیگر هم به شما مراجعه می‌کنند و افراد دیگر هم به شما معرفی خواهند کرد.

بهتر است به شاگردهای ترم قبل هم توصیه کنید که اگر به کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی برای ترم جدید نیاز دارند، کلاس‌ها را در همان ابتدای ترم برگزار کنند. زیرا اگر در ابتدای ترم برگزار شود، بازدهی بالایی خواهد داشت.

  • عملکرد عالی در اولین جلسه تدریس خصوصی ریاضی

یک معلم خصوصی خوب باید بداند که اولین جلسه را طوری برگزار کند که بهترین جلسه تدریس ریاضی شما باشد. زیرا اینگونه هم کلا‌س‌ها ادامه می‌یابد و هم شاگرد دید خوبی به شما پیدا می‌کند و شما را به دیگران معرفی خواهد کرد. توجه کنید، برای موفقیت در تدریس ریاضی خصوصی باید کیفیت کارتان بالا باشد و حفظ شود. سعی کنید در کلاس درس مطالب را روان و قابل فهم ارائه دهید. کلمات سنگین را بکار نبرید. سعی کنید اشکال شاگردان را تشخیص دهید و آن اشکال را برطرف کنید. ممکن است هر کدام از شاگردهایتان مشکل درسی مربوط به خود را داشته باشد این را شما باید تشخیص دهید تا بتوانید کلاس را به سمتی ببرید که مشکل شاگرد حل شود.

  • حل مثال و تمرین در کلاس‌های خصوصی

در تدریس خصوصی ریاضی و یا هر تدریس خصوصی دیگری باید مثال و تمرین انجام شود. شاگردتان باید در بین جلسات حل مسئله و تمرین داشته باشند. بعد از توضیح هر مطلبی مثال حل شود. نباید چند مطلب را به صورت یکجا توضیح دهید و بعد بخواهید از همه مسائل حل کنند. بهتر است در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی علاوه بر توضیح، تا جایی که وقت است، تمرین و حل مسئله انجام دهید. حل تمرین کمک می‌کند تا شاگرد مطلب را بهتر یاد بگیرد.

موفقیت در تدریس ریاضی

موفقیت در تدریس ریاضی خصوصی

  • ارزیابی حین تدریس و در طول برگزاری کلاس‌ها

برای موفقیت در تدریس ریاضی و ارزیابی شاگردانتان بهتر است امتحان گرفتن را فراموش نکنید. امتحان باعث می‌شود تا میزان یادگیری شاگردانتان مورد سنجش قرار بگیرد. اگر می‌بینید که درس را به خوبی یاد نگرفته‌اند روش تدریس خود را عوض کنید و یا روش‌هایی را برای مطالعه بهتر به‌ آن‌ها ارائه دهید.

  • استفاده از جزوه کلاسی خود شاگرد در کلاس ریاضی

بهتر است از جزوه کلاسی شاگرد برای تدریس استفاده کنید. زیرا در هر صورت سوالات امتحان از همان جزوه می‌آید. حتی بهتر است تمریناتی که به دانش‌آموز می‌دهید مانند همان جزوه کلاسی باشد. خوب تدریس کردن می‌تواند شاگرد را به ریاضی و کلاس ریاضی علاقمند کند.

جمع بندی

تدریس ریاضی در همه‌ی رشته‌های تجربی، ریاضی و انسانی به وسیله معلم خصوصی ریاضی انجام می‌شود. برای آمادگی بیشتر دانش‌آموزان و موفق شدن آن‌ها در کنکور لازم است کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی زیر نظر معلم خصوصی مجرب و مسلط برگزار شود.

این را هم بخوانید: چگونه پایه ریاضی خود را قوی کنیم؟

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور