موسسه نام آوران شهد قلم با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش با 18سال سابقه ی درخشان و کادر حرفه ای. فعال در زمینه ی تدریس خصوصی کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی، امور آموزشی، آموزش زبان های خارجی و نهضت سواد آموزی با مدیریت خانم سنایی

ویژگی تصویر

آموزشگاه تدریس خصوصی نام آوران

  /  مقالات   /  فواید تدریس خصوصی ریاضی
تدریس خصوصی ریاضی

فواید تدریس خصوصی ریاضی

یکی از فواید تدریس خصوصی ریاضی این است که دانش‌آموز در یک کلاس با آموزش با کیفیت‌تر، متمرکزتر و عمیق‌تر قرار می‌گیرد. در بیشتر مواقع و در بعضی رشته‌ها مانند موسیقی کلاس خصوصی یک شیوه‌ی معقول آموزش است. زیرا استاد در این کلاس‌ها فقط با یک نفر سر و کار دارد و کلاس متمرکزتر خواهد بود. در زمینه تحصیلی هم اینگونه کلاس‌ها برای دانش‌آموزان بسیار مفید بوده و باعث پیشرفتشان می‌باشد.

در ادامه می‌خواهیم از فواید تدریس خصوصی ریاضی صحبت کنیم. همراه باشید.

آموزشگاه نام آوران شهد قلم، معتبرترین مرکز آموزش تدریس خصوصی در شهر تهران است.

 • تلف نشدن وقت دانشجو و دانش‌آموز برای رفت و آمد کلاس

یکی ازفواید تدریس خصوصی ریاضی تلف نشدن وقت شاگرد است. زیرا این جلسات خصوصی معمولا در منزل شاگرد برگزار می‌شود. در نتیجه وقت دانش‌آموز و دانشجو هم در مسیر رفت و برگشت به هدر نمی‌رود. این مورد در زمان امتحانات بیشتر چشمگیر است. اما نکته مهم این است که دانش‌آموز و یا دانشجو باید از همان ابتدای ترم به فکر معلم خصوصی باشد و فقط به روزهای امتحان اکتفا نکند.

 • امکان پرسیدن سوال برای شاگرد با هر تعدادی،تدریس خصوصی ریاضی 

معمولا در کلاس‌های گروهی نمی‌توان هر چقدر که شاگرد می‌خواهد سوال بپرسد. برخی مواقع جو کلاس به گونه‌ای است که شاگرد سعی می‌کند سوال کمتری بپرسد و یا اصلا سوالی نکند. اما در کلاس‌های خصوصی تعداد دانش‌آموز و یا دانشجو کم بوده و هر چقدر بخواهند می‌توانند سوال و جواب داشته باشند. در کلاس‌های گروهی دانش‌آموز اعتماد به نفسش کمتر شده و تصور می‌کند شاید سوالش خنده‌دار باشد، بنابراین سوال نمی‌کند و مشکلات درسش پا برجا خواهد ماند.

تدریس خصوصی ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی

 • رفع اشکال کامل برای دانش‌آموز و دانشجو، تدریس خصوصی ریاضی

در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی شاگرد هر درس و یا مبحثی را مشکل دارد می‌تواند با همکاری معلم خود مشکلش را برطرف نماید، حتی اگر این مشکلات مربوط به مقاطع قبل باشد. از طرفی دیگر زمان کافی برای پاسخ دادن به سوالات وجود دارد. جلسات تدریس خصوصی می‌تواند برای رفع اشکال و یادگیری درس مفید باشد. اما دانش‌آموز و دانشجو هم باید حل تمرین و مرور کند تا مشکلاتش برطرف شود.

 • داشتن زمان بیشتر برای حل تمرین و مسئله، تدریس خصوصی ریاضی

در کلاس‌های تدریس خصوصی زمان زیاد وجود داشته و دانش‌آموز و دانشجو با همکاری معلم می‌توانند حل تمرین و مسئله زیاد داشته باشند. تعداد جلسات تدریس خصوصی برای هر درس به دلخواه بوده در نتیجه اگر احساس کردید به حل تمرین بیشتری نیاز است می‌توان تعداد جلسات را بیشتر کرد. این امکان برای مدرسه و دانشگاه وجود ندارد. معمولا در کلاس‌های گروهی یک یا دو تا سوال بیشتر نمی‌توان پرسید زیرا نه زمان کافی بوده و نه جو این اجازه را می‌دهد که دانش‌آموز و یا دانشجو بیشتر از این مقدار سوال بپرسد. البته نمی‌توان گفت که کلاس‌های گروهی خالی از لطف باشد. حضور در این کلا‌س‌ها هم مفید و لازم است. در کلاس‌های خصوصی به دلیل زمان کافی برای حل تمرینات زیادتر، بیشتر مفید می‌باشد.

تدریس خصوصی ریاضی

 • امکان رفع اشکال پایه‌های قبل، تدریس خصوصی ریاضی

در اکثر مواقع اشکال دانش‌آموزان برای پایه‌های قبل است. اگر در مدرسه و دانشگاه از مقاطع قبل سوال پرسیده شود، معلم و یا استاد وقت کافی ندارد که به همه این سوالات پاسخ دهد. البته حق هم با اوست. زیرا با این زمان کم شاید هم نتواند مباحث مربوط به همان مقطع را تمام کند. در برخی درس‌ها مانند زبان، ریاضی، فیزیک و… اگر دانشجو و دانش‌آموز برای مقاطع قبل سوالی داشته باشد، می‌تواند از معلم خصوصی استفاده کرده و مشکلات خود را برطرف نماید.

 • تمرکز بیشتر در کلاس درس

از آنجایی که در کلاس‌های خصوصی تعداد نفرات شرکت کننده در کلاس درس کم است سکوت بیشتری وجود داشته و عوامل کمتری برای پرت شدن حواس وجود دارد. اینگونه دانش‌آموز بیشتر می‌تواند در کلاس تمرکز کند. در کلاس‌های گروهی تعداد شاگردان به ۵۰ نفر هم می‌رسد و برخی از دانشجویان هم واقعا برای یادگیری در کلاس حضور پیدا نمی‌کنند، تمرکز کمتر بوده و جو کلاس طوری است که به راحتی نمی‌توان درس را یاد گرفت. در کلاس‌های گروهی اگر معلم یا استاد نتواند کلاس را مدیریت کند و دانش‌آموزان و یا دانشجویان را به سکوت دعوت کند، نمی‌توان در این کلاس‌ها چیزی یاد گرفت. همانطور که گفتیم منظور این نیست که این کلاس‌ها کلا بی‌فایده است. در هر صورت کلاس‌های خصوصی تمرکز بیشتر و آرامش بالاتری دارد.

 • راحت‌تر بودن محیط کلاس درس

از آنجایی که معمولا کلاس‌های تدریس خصوصی در منزل برگزار می‌شود، محیط این کلاس‌ها در مقایسه با مدرسه و دانشگاه راحت‌تر می‌باشد. در منزل می‌توان لباس راحت‌تری پوشید، در زمان تدریس می‌توان نوشیدنی و بیسکوییتی خورد و حتی می‌توان مقداری استراحت کرد. در کنار همه‌ی این مسائل باید  شاگرد درس ارائه شده را یاد بگیرد و در جلسه بعد به معلم خود تحویل دهد. اگر کلاس‌ها جدی گرفته شود و در کنار تدریس خصوصی و کلاس‌های مدرسه و دانشگاه مطالعه، مرور، حل مسئله و تمرین انجام شود، شاگردان می‌توانند نمرات بسیار خوبی را کسب کنند.

تدریس خصوصی ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی

 • برگزاری جلسات تدریس در زمان دلخواه و مناسب

معمولا کلاس‌های مدرسه در ساعات ۷:۳۰ یا ۸ آغاز می‌شود و شاگردی ممکن است شب قبل را دیر خوابیده باشد، خب مسلما این شاگرد نمی‌تواند به راحتی درسی را یاد بگیرد. اما کلاس‌های خصوصی در هر زمانی که بخواهید می‌توانید برگزار کنید. اینکه خودتان می‌توانید زمان کلاس را انتخاب کنید یکی از فواید بسیار ارزشمند تدریس خصوصی ریاضی است. چون هر فردی در زمانی از روز بازدهی بیشتری برای یادگیری دارد. برخی افراد دوست دارند صبح درس بخوانند و برخی دیگر غروب و یا بعدازظهر توانایی یادگیری بیشتری دارند.

 • قابلیت تغییر زمان جلسه تدریس، تدریس خصوصی ریاضی

جلسات کلاس‌های خصوصی را می‌توان کوتاه و یا بلند برگزار کرد. به عنوان مثال می‌توان جلسه تدریس را از ۱ساعت و نیم به ۲ یا ۳ ساعت تبدیل کرد.

نکته: اگر تعداد هر جلسه تدریس طولانی است باید در بین هر جلسه تدریس استراحت کوتاهی وجود داشته باشد.

 • امکان برگزاری جلسات تدریس تا روز قبل از امتحان

سعی کنید جلسات تدریس خصوصی را تا روز قبل از امتحان برگزار کنید. زیرا اگر این کلاس‌ها زودتر به پایان برسد، شاگرد اشکالی داشته باشد نمی‌تواند از معلم و یا استاد خود بپرسد. معلم باید بتواند در زمان فرجه‌ها، درس‌ها را جمع‌بندی کند و مسائل و تمرینات بیشتری را حل نماید و در صورت اشکال، رفع اشکال کند.

تدریس خصوصی ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی

وظایف یک معلم خصوصی چیست؟

 1. تعیین سطح و تشخیص نیاز دانش‌آموز و اتخاذ روش تدریس مناسب برای او
 2. سنجش توانایی و میزان یادگیری دانش‌آموز در هر جلسه
 3. نشان دادن تصویر درستی از وضعیت درسی شاگرد به خود شاگرد و والدین
 4. بالا بردن اعتماد به نفس شاگرد و علاقه‌مند کردن او به درس
 5. برنامه‌ریزی صحیح و متناسب با روحیات و یادگیری دانش‌آموز
 6. گزارش‌دهی بعد از پایان هر جلسه به والدین

این را هم بخوانید: چگونه برای امتحان ریاضی تمرین کنیم؟

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور