موسسه نام آوران شهد قلم با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش با 18سال سابقه ی درخشان و کادر حرفه ای. فعال در زمینه ی تدریس خصوصی کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی، امور آموزشی، آموزش زبان های خارجی و نهضت سواد آموزی با مدیریت خانم سنایی

ویژگی تصویر

آموزشگاه تدریس خصوصی نام آوران

  /  مقالات   /  بهترین روش‌های تست‌زنی و مطالعه درست ریاضی کنکور
بهترین روش‌های تست‌زنی

بهترین روش‌های تست‌زنی و مطالعه درست ریاضی کنکور

برای موفق شدن در تست زدن باید یک پایه قوی داشته باشید. زیرا بدون دانستن مطالب اصلی ریاضی و فقط با یاد گرفتن تکنیک‌های تست‌زنی نمی‌توانید در این درس موفق شوید. در واقع کار کردن روی تست‌های ریاضی بدون یادگیری مطالب اصلی و پایه‌ای مثل این است که یک ساختمان با ظاهری شیک اما با ستون‌های ضعیف دارید. بنابراین برای موفق شدن در تست‌زنی درس ریاضی و یا هر درس دیگری باید ابتدا پایه خود را قوی کنید. شما باید بتوانید تعادل را برقرار کنید. به گونه‌ای که نه خیلی برای مطالب پایه‌ای وقت بگذارید تا زمانی برای تست‌زنی باقی نماند و نه بی‌خیال شوید و بدون هیچ مطالعه‌ای به سراغ تست‌زنی بروید. در ادامه به بهترین روش‌های تست‌زنی و مطالعه درست ریاضی کنکور می‌پردازیم.

آموزشگاه نام‌آوران شهد قلم، یکی از معتبرترین مرکز آموزش تدریس خصوصی در تهران می‌باشد.

  1. یادگیری صحیح مباحث درسی، بهترین روش‌های تست‌زنی و مطالعه درست ریاضی کنکور

یکی از بهترین روش‌های تست‌زنی و مطالعه درست ریاضی کنکور، یادگیری صحیح مباحث درسی است. شما باید برای موفق شدن در ریاضی کنکور، مباحث درسی را به خوبی یاد بگیرید. یادتان باشد عجله کردن در تست‌زنی اصلا کار درستی نیست. همچنین بدون مطالعه متن کتاب درسی و بدون حل کردن مثال و تمرین نباید به سرغ تست‌زنی بروید. فقط با تست‌زنی نمی‌توانید بر مباحث به صورت کلی مسلط باشید. بنابراین باید ابتدا درس را بخوانید و خوب یاد بگیرید و سپس به سراغ تست‌زنی بروید.

بهترین روش‌های تست‌زنی

بهترین روش‌های تست‌زنی

  1. استفاده از تکنیک‌های تست‌زنی در کنکور

اکثر افراد معتقدند که تمام تکنیک‌های درست در رابطه با تست‌زنی را بلدند. حتی ممکن است در منزل تست بزنند و همه این روش‌ها را بلد باشند. اما متأسفانه در جلسه کنکور به دلیل استرس و یا باور نکردن به این روش‌ها، تکنیک‌های تست‌زنی را اجرا نخواهند کرد و به دنبال آن نتیجه درست هم نمی‌گیرد. اول نکته این است که نباید تست‌هایی را که بلد نیستید بزنید. زیرا تست اشتباه باعث نمره منفی می‌شود. پس گذشتن از تست‌هایی که بلد نیستید سبب موفقیت شما می‌شود. باید تست‌هایی که وقتگیر هستند را علامت بزنید و بعد از بررسی تمام تست‌ها و بعد از پایان آزمون دوباره سراغ آن‌ها بروید و پاسخ دهید.

این را هم بخوانید: روش‌های تست زدن ریاضی در کنکور

  1. حین مطالعه ریاضی نکته برداری کنید، بهترین روش‌های تست‌زنی و مطالعه درست ریاضی کنکور

نکته برداری در زمان مطالعه در بسیاری از مواقع کمک کننده است. با نکته برداری تمرکزتان افزایش می‌یابد و حواستان جمع خواهد شد. همچنین در زمان مرور ریاضی، با این خلاصه برداری ها سریع‌تر مرور را انجام می‌دهید و در نتیجه وقتتان هم به هدر نمی‌رود. حتی می‌‌توانید در زمان تمرین حل کردن و تست‌زنی هم نکات مهم را یادداشت کنید.

  1. در اولویت قرار دادن کتاب درسی ریاضی، بهترین روش‌های تست‌زنی و مطالعه درست ریاضی کنکور

بسیاری از دانش‌آموزان برای اینکه کتاب درسی ریاضی با سایر دروس به راحتی در اختیار آن‌ها قرار دارد و هزینه تهیه آن‌ها هم در مقایسه با کتاب‌های کمک آموزشی پایین‌تر بوده، آن را دست کم می‌گیرند. این در حالی است که اگر کتاب درسی را ۱۰۰ درصد بلد باشید و به اندازه کافی تست زدن را بلد باشید، حتما در کنکور درصد بالایی بدست می‌آورید. پس نباید در هیچ صورت کتاب درسی ریاضی را دست کم بگیرید. بلکه باید از آن به عنوان بهترین و مهمترین منبع مطالعه برای امتحان و کنکور در نظر بگیرید.

بهترین روش‌های تست‌زنی

بهترین روش‌های تست‌زنی

  1. نحوه مطالعه صحیح ریاضی کنکور

یکی دیگر از بهترین روش‌های تست‌زنی و مطالعه درس ریاضی کنکور این است که درس را خوب بفهمید. باید کلاس‌های ریاضی خود را به طور کامل شرکت کنید. در کلاس‌ها چه در تدریس خصوصی و چه در مدرسه سوالات خود را به طور کامل بپرسید و از این کلاس‌ها به عنوان یک فرصت استفاده کنید. همزمان با شروع کلاس‌ها درس را خوب بخوانید تا زمانی که مطمئن نشدید درس را بلدید رهایش نکنید. اگر در مبحثی مشکل داشتید آن را از معلم خصوصی و یا معلم مدرسه بپرسید و تا برطرف شدن مشکل از پرسش دست بر ندارید. شرکت در کلاس ریاضی بدون درس خواندن خودتان و حل تمرین فایده‌ای نخواهد داشت.

  1. تمرین حل کردن برای موفقیت در ریاضی کنکور مهم است

برای قوی شدن در پایه ریاضی و نمره بالا دریافت کردن در این درس باید به تمرین حل کردن اهمیت زیادی بدهید. کلید یادگیری درس ریاضی، حل تمرین و مسئله است. افرادی که می‌بینید ریاضی را بهتر از شما بلد هستند به این دلیل است که بیشتر تمرین حل می‌کنند و برای یادگیری آن بیشتر وقت می‌گذارند.

  1. تست‌زنی برای موفق شدن در ریاضی کنکور

برای موفق شدن در ریاضی و تست‌زنی درست بهتر است که همه‌ی تست‌های کنکورهای گذشته سراسری و آزاد را بزنید و حتی چند بار این تست‌ها را تکرار کنید. هر چه تست زدن بیشتر باشد بهتر است. البته تست زدن درست و اصولی را فراموش نکنید. در ابتدا به دلیل تسلط نداشتن می‌توانید بدون در نظر گرفتن زمان تست بزنید. روی تست‌ها تمرکز و تفکر داشته باشید و همانطور که گفتیم نکات مهم را یادداشت کنید. در ادامه برای همان مبحث تست‌های بیشتری بزنید ولی اینبار با در نظر گرفتن زمان اینکار را کنید. حین تست‌زنی و یا مطالعه درس ریاضی نکات مهم را یادداشت کنید تا در نزدیک کنکور دوباره مرور نمایید.

بهترین روش‌های تست‌زنی

بهترین روش‌های تست‌زنی

چند توصیه برای موفق شدن در درس ریاضی

متأسفانه برخی افراد پول‌ها و فضای تبلیغاتی را در آموزش کشور وارد کردند و این وسط دانش‌آموزان ساده و زود باور را قربانی این ماجراها می‌کنند. حتی کار به جایی رسیده که شبکه‌های تلویزیونی در برنامه‌های آموزشی هم، کنکور را یک موضوع ساده نشان می‌دهند. یک تست پیدا می‌کنند که با راه‌ حل ابداعی‌شان در چند ثانیه حل می‌شود و دانش‌آموزان را به وجد می‌آورند.

توصیه ما به شما دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان این است که فریب برنامه‌های تلویزیونی و تبلیغات را نخورید. بدانید که موفقیت در کنکور جز با تمرین و پشت کار به دست نمی‌آید. دانش‌آموزان نباید با دیدن یک راه حل تستی ذوق زده شوند. بلکه باید از معلم خود درخواست کنند تا راه حل تشریحی را به آن‌ها بگوید و یا دلیل نکاتی که با آن تست‌ها را حل می‌کند توضیح دهد. موفقیت در کنکور فقط نیاز به صبر و تمرین بالا نیاز دارد.

 

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور