موسسه نام آوران شهد قلم با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش با 18سال سابقه ی درخشان و کادر حرفه ای. فعال در زمینه ی تدریس خصوصی کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی، امور آموزشی، آموزش زبان های خارجی و نهضت سواد آموزی با مدیریت خانم سنایی

ویژگی تصویر

آموزشگاه تدریس خصوصی نام آوران

  /  مقالات   /  روش‌های تست زدن ریاضی در کنکور
تست زدن ریاضی در کنکور

روش‌های تست زدن ریاضی در کنکور

درس ریاضی در تمام مقاطع تحصیلی از دروس مهم و تأثیرگذار است به همین دلیل دانستن روش‌های تست زدن ریاضی در کنکور اهمیت دارد. تکنیک‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا در کنکور ریاضی رتبه بالایی بدست آورید. این تکنیک‌ها فقط شامل کنکور ریاضی نمی‌باشد. هر داوطلبی می‌تواند از این روش‌های ساده استفاده کنند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

آموزشگاه نام آوران شهد قلم، معتبرترین مرکز آموزش تدریس خصوصی در شهر تهران می‌باشد.

بهترین روش‌های تست‌زنی ریاضی در کنکور

یک داوطلب کنکور می‌داند که یک تست درست می‌تواند تو رتبه کسب شده تأثیرگذار باشد. شما برای آمادگی در کنکور علاوه بر تسلط به مطالب، باید ترفندهای تست زدن ریاضی در کنکور هم بلد باشید. زیرا ممکن است داوطلبی تسلط کامل بر درس داشته باشد اما ترفند ساده برای تست زدن را بلد نباشد، در این مواقع زمان را از دست می‌دهد و در نتیجه نمی‌تواند به رتبه مورد نظر برسد.

به شما توصیه می‌کنم که ریاضی را یک غول بی‌شاخ و دم ندانید. ریاضی درسی است که با تمرین و تکرار زیاد یاد گرفته می‌شود. بنابراین یکی از روش‌ّهای تست زدن ریاضی در کنکور، تمرین و تکرار ریاضی است.

ما در ادامه چند روش را بیان می‌کنیم. ممکن است داوطلبی بگوید که من همه این روش‌های را انجام دادم اما نتیجه ندیدم. در این مواقع مشکل از جای دیگری است که باید به برطرف شدن آن اقدام کنید. معمولا خود دانش‌آموز نمی‌تواند مشکل را برطرف کند. بلکه می‌تواند از یک معلم خصوصی کمک بگیرد.

تست زدن ریاضی در کنکور

تست زدن ریاضی در کنکور

روش‌های تست زدن ریاضی در کنکور

 1. مطالعه دقیق درس

تعداد منابع درسی کنکور بسیار زیاد است. همه‌ی مشاوران معتقدند که کتاب‌های درسی دبیرستان از اصلی‌ترین منبع برای مطالعه دانش آموز می‌باشد. بنابراین دانش‌آموز باید بعد از تدریس معلم حتما در همان روز مطالب تدریس شده را به خوبی تمرین کند و کاملا یاد بگیرد و تست‌های آن درس را از منابع‌های مختلف انتخاب کرده و تست بزند و باید اینقدر تمرین کند تا مسلط شود. هر جا که با مشکل مواجه شدد می‌تواند در تدریس خصوصی و یا مدرسه از معلم خود بپرسد.

 1. مباحث ریاضی را تفکیک کنید

یکی از اشتباهات رایج داوطلبان در زمان مطالعه این است که بعضی از مباحث ریاضی را حذف می‌کنند و یا تست نمی‌زنند. تصور می‌کنند که می‌توانند در این تست‌ها موفق شوند. اما این کار اشتباه است زیرا مباحث ریاضی به هم مرتبط هستند و اگر دانش‌آموزی نتواند مبحث قبل را بلد باشد و تست بزند، نمی‌تواند سوالات بعدی را هم جواب دهد. بدانید که مطالب ریاضی به صورت زنجیره‌وار می‌باشند.

 1. فرمول‌ها را تمرین کنید

یکی از مشکلات داوطلبان در رابطه با روش‌های تست زدن ریاضی در کنکور، حجم بالای فرمول‌ها و مشکل در حفظ کردن آن‌هاست. بهتر است داوطلبان این فرمول‌ها را با هر بار حل کردن مسئله بنویسند و تمرین و تکرار کنند تا این فرمول‌ها ملکه ذهنشان شود و دیگر فراموش نکنند.

تست زدن ریاضی در کنکور

تست زدن ریاضی در کنکور

 1. بعد از استفاده از روش‌های تست زنی ریاضی کنکور زمان بندی کنید

در ابتدای تست زنی شاید شما نتوانید سوالات ریاضی را به خوبی حل کنید و به راحتی تست بزنید اما بعد از یاد گرفتن روش‌های تست زنی باید یاد بگیرید سرعت تست زدن خود را بالا ببرید تا در کنکور مشکلی نداشته باشید. بنابراین باید همیشه تست زنی کنید و سرعت تست خود را نسبت به قبلی مقایسه کنید. ببینید آیا زمان پاسخدهی شما تغییری کرده یا نه؟

 1. مهمترین روش‌های تست زدن ریاضی در کنکور، تحلیل سوالات است

یک نکته بسیار مهم در رابطه با افزایش سرعت در تست زدن کنکور این است که حتما باید سوالات را بعد از جواب دادن تحلیل کنید. گاهی وقت‌ها ممکن است داوطلبی به جواب درستی رسیده باشد، اما فرمولی که استفاده کردید، با روش‌های ساده تست زنی ریاضی در کنکور نبوده و شما در زمانبندی به مشکل بر بخورید. با روش تحلیل سوالات شما می‌توانید ببینید که دلیل پاسخ اشتباهتان چه بوده؟ و اینگونه از بروز اشتباه در زمان جلسه کنکور جلوگیری می‌کنید.

 1. زمان را تنظیم کنید

برای همه داوطلبان کنکور در هر رشته‌ای، برای پاسخ دادن به سوالات ریاضی به زمان نیاز دارند و پاسخدهی به سوالات ریاضی کمی سخت است. بیشترین مشکلی که این مواقع ایجاد می‌شود، کمبود زمان است. کمبود وقت هم به دو دلیل به وجود می‌آید: ۱. عدم استفاده از ترفند حل ساده تست‌های ریاضی ۲. عدم تمرین کافی. برای به وجود نیامدن این مشکلات می‌توانید قبل از کنکور از معلم خصوصی کمک بگیرید.

تست زدن ریاضی در کنکور

تست زدن ریاضی در کنکور

 1. اگر نمی‌توانید در کنکور آزمایشی شرکت کنید، از خودتون کنکور بگیرید.

ممکن است برای برخی افراد هزینه شرکت در آزمون‌های آزمایشی برای کنکور را نداشته باشند که بتوانند خود را محک بزنند. یکی از روش‌هایی که به شما پیشنهاد می‌کنیم این است که خودتان کنکورهای آزمایشی برگزار کنید و شرایطش باید مطابق شرایط کنکور اصلی باشد. حتی لباس‌هایی که در کنکور قصد پوشیدن دارید را هم در کنکور آزمایشی بپوشید تا بتوانید خودتان را امتحان کنید.

 1. تمرین روش‌های تست زنی ریاضی کنکور برای مباحث پرتکرار

طراحان سوالات کنکور به برخی مباحث توجه‌ بیشتری دارند و معمولا سوالات کنکور را هم از آن مباحث بیشتر می‌دهند. داوطلبان با شناختن این مباحث، می‌توانند با کمک روش‌های ساده تست زنی ریاضی کنکور به بیشتر سوالات جواب می‌دهند. بنابراین داشتن تمرین فراوان با این سوالات بسیار کمک کننده است.

 1. روی آمار حساب کنید

داوطلبان رشته‌ی انسانی هیچ سر رشته‌ای از درس ریاضی ندارند و همین موضوع شاید باعث نگرانیشان شود. این افراد می‌توانند بر درس آمار تکیه کرده و آن را به خوبی یاد بگیرند و تمام تلاش خود را کنند تا در این درس تسلط کامل داشته باشند. سوالات آمار در مقایسه با ریاضی سادگی بیشتری دارند که داوطلب به راحتی می‌تواند پاسخ دهد.

تست زدن ریاضی در کنکور

تست زدن ریاضی در کنکور

 1. به علامت‌هی منفی و مثبت توجه کنید

در بیشتر مواقع ممکن است مشکل شما در تفاوت پاسخ‌های شما در داشتن علامت منفی و مثبت باشد. اگر نسبت به این علامت‌ها بی‌توجه باشید، می‌تواند باعث شود شما به جواب درست نرسید.

 1. از دیگر موارد مهم روش‌های تست زنی ریاضی در کنکور، نماندن روی سوالاتی است که بلد نمی‌باشید.

گاهی داوطلبی ممکن است ۸۰ درصد سوالات کنکور را به درستی جواب دهد، اما به خاطر اینکه می‌خواهد آن را به صد در صد برساند، نتیجه‌اش را به ۴۰ درصد تبدیل می‌کند. بنابراین بهتر است سوالاتی را که بلد نیستید جواب ندهید و روی آن مکث نکنید.

 1. گزینه انتخابی را روی پاسخنامه چک کنید

شاید این مورد جز تکنیک‌های ریاضی در کنکور نباشد اما یکی از روش‌های تست زنی ریاضی است که سبب می‌شود رتبه‌ برتری داشته باشید. این کار از انتخاب گزینه اشتباه جلوگیری می‌کند.

تست زدن ریاضی در کنکور

تست زدن ریاضی در کنکور

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش کردیم تا روش‌های تست زنی ریاضی در کنکور را به شما داوطلبان بیان کنیم. مشاوره گرفتن از افراد با تجربه در رابطه با روش‌های تست زنی رتبه‌های برتر و آموزش ترفند حل ساده تست‌های ریاضی بسیار کمک کننده است.

این را هم بخوانید: اهمیت آموزش ریاضی

 

.

 

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور