موسسه نام آوران شهد قلم با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش با 18سال سابقه ی درخشان و کادر حرفه ای. فعال در زمینه ی تدریس خصوصی کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی، امور آموزشی، آموزش زبان های خارجی و نهضت سواد آموزی با مدیریت خانم سنایی

ویژگی تصویر

آموزشگاه تدریس خصوصی نام آوران

  /  مقالات   /  تأثیرات معلم خصوصی خوب
معلم خصوصی خوب

تأثیرات معلم خصوصی خوب

طبق تحقیقات روانشناسان، اگر کودکی دچار آسیب‌های روحی و روانی شود و درمان نشود در بزرگسالی گریبانگیر او شده و زندگیش دچار اختلال خواهد شد. این مورد در درس هم صدق می‌کند. برخی والدین معتقدند که چرا برای درس هزینه کنیم و معلم خصوصی بگیریم، در حالی که منابع زیادی برای یادگیری دروس وجود دارد. برای فهمیدن این موضوع تا انتهای مقاله همراه باشید تا تأثیرات معلم خصوصی خوب را برای شما بیان کنیم.

در اینجا می‌خواهیم نقش معلم خوب در تدریس را بیان کنیم و ببینیم این افراد چه نقشی در زمینه‌ی فکری کودکان دارد.

آموزشگاه نام آوران شهد قلم، یکی از معتبرترین مرکز آموزشی تدریس خصوصی در شهر تهران است.

مزایای داشتن معلم خصوصی خوب

  1. صرفه جویی در وقت و زمان

از آنجایی که کلاس‌های خصوصی در منزل برگزار می‌شود، وقت شاگرد برای رفت و برگشت به کلاس هدر نمی‌رود. اما برای حضور در آموزشگاه‌ها و موسسات باید زمان زیادی را در مسیر رفت و برگشت بگذارد. بنابراین یکی از تأثیرات معلم خصوصی خوب این است که این زمان برای شاگرد ذخیره خواهد شد. این مسئله در شهرهای بزرگ بیشتر به چشم می‌خورد. زیرا ترافیک سنگین بوده و بیشتر زمان تلف می‌شود.

شما می‌توانید کلاس‌های خصوصی را به صورت آنلاین برگزار کنید. وقتی کلاس‌های خصوصی به وسیله مدرسین خوب و برجسته برگزار شود، باز هم مزایای خود را خواهد داشت. در کلاس‌های مجازی محدودیت زمان و مکان وجود ندارد. دانش‌آموزان و دانشجویان در هر جایی که باشند می‌توانند با بهترین مدرس و اساتید کلاس خصوصی برگزار کنند. یک معلم خصوصی خوب می‌تواند در کمترین زمان ایرادات دانش‌آموز را رفع کند و سوالات شاگردش ر ا جواب دهد. حتی اگر شاگردی مشکلش بر پایه‌های قبلی باشد، آن را شناسایی کرده و برطرف می‌نماید. بنابراین هم در وقت و هم انرژی شاگرد صرفه جویی می‌شود.

داشتن یک معلم خوب یکی از بهترین راهکار است. داشتن استاد مجرب تدریس خصوصی در مقایسه با فیلم کمک آموزشی و کتاب کمک درسی بازدهی بالایی دارد و در زمان کمتری نتیجه مطلوب حاصل می‌شود.

معلم خصوصی خوب

معلم خصوصی خوب

  1. یک معلم خصوصی خوب در برنامه‌ریزی درسی به شاگردش کمک می‌کند.

یکی از تأثیرات معلم خصوصی خوب این است که علاوه بر تدریس و ارائه درس، در برنامه‌ریزی درسی و تحصیلی هم به شاگرد خود کمک خواهد کرد. معمولا دانش‌آموزان و دانشجویان در نحوه‌ی مطالعه دروس و برنامه‌ریزی اشکال دارند، معلم خوب تلاش می‌کند در این موارد هم شاگردانش را حمایت نماید. بنابراین اگر می‌خواهید به پیشرفت تحصیلی عالی برسید، حتما از تدریس خصوصی آنلاین و حضوری مدرسین با تجربه استفاده کنید. از آنجایی که مدرسین با تجربه خودشان در درس و تحصیل موفق بوده‌اند، برنامه‌ریزی و مشاوره عالی هم به شاگردانش ارائه می‌دهد. کلاس‌های خصوصی را می‌توان در همه‌ی مقاطع برگزار کرد.

  1. بهترین معلم‌های خصوصی برای شاگردهای خودشان الگوی خوبی هستند.

یکی دیگر از مزایای داشتن معلم خوب این است که برای شاگردش یک الگوی خوب و موفق خواهد بود. بنابراین شاگرد هم بیشتر باور دارد که در درس و تحصیل خود موفق می‌شود و نتیجه بهتری می‌گیرد.

به عنوان مثال: دانش‌آموزی که قصد دارد در درس ریاضی ۲۰ بگیرد، وقتی با یک معلم خصوصی ریاضی موفق که خودش ۲۰ گرفته، کلاس داشته باشد، بیشتر باور می‌کند که ۲۰ گرفتن در ریاضی غیر ممکن نخواهد بود و این تفکر باعث موفقیت وی می‌شود. بنابراین مدرسان خصوصی علاوه بر خوب تدریس کردن، الگوهایی هستند که به دانش‌آموزانشان باور توانستن را القا می‌کنند.

  1. معلم خصوصی خوب با شاگرد هماهنگ شده و سطح کلاس را عالی تنظیم می‌کند.

از دیگر تأثیرات معلم خصوصی خوب این است که خودش را با شاگردش هماهنگ می‌کند. این معلمان تلاش می‌کنند در همان جلسات اول با پرسیدن سوالاتی بتوانند سطح دانش، دانسته‌ها و توانایی شاگرد خودشان را تشخیص دهند و متناسب با آن کلاس را جلو ببرند. شاید تصور کنید که کلاس‌های خصوصی فقط برای شاگردان ضعیف است. اما این تصور اشتباه بوده، همه‌ی دانش‌آموزان حتی زرنگ هم می‌توانند از این کلاس‌ها بهره ببرند.

معلم خصوصی خوب

معلم خصوصی خوب

  1. داشتن معلم خصوصی خوب باعث افزایش اعتماد به نفس شاگرد هم می‌شود.

تصور کنید در یک کلاس مانند ریاضی دانش‌آموز و دانشجو به دلیل ضعف در پایه، مطالب را متوجه نشود، این دانش‌آموز ممکن است فرض کند که هوش کمی دارد که نمی‌تواند مطالب جدید را بیاموزد. اینگونه اعتما به نفسش را هم از دست خواهد داد. در کلاس‌های خصوصی مدرسین دروس را با کیفیت ارائّه می‌دهند که باعث شده هم مطالب جدید را شاگرد یاد بگیرد و هم اشکالات پایه‌‌ای برطرف می‌شود. به تدریج دانش‌آموز در کلاس‌های خصوصی کم‌کم مطالب را بهتر درک کرده و در کلاس‌های مدرسه هم بهتر متوجه مطالب می‌شود. اینگونه هم اعتماد به نفس از دست داده دوباره برمی‌گردد و حتی اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کند.

از دیگر مزایای این کلاس‌ها این است که تعداد جلسات و زمان برگزاری کلاس‌های خصوصی به وسیله خود استاد و شاگرد مشخص می‌شود. تعداد جلسات به هر میزان که لازم است برگزار می شود. در کلاس‌های خصوصی تمرینات زیاد و متعددی حل خواهد شد و دانش‌آموز و یا دانشجو بر درس مسلط می‌شود.

  1. معلم خصوصی خوب تا شب امتحان از دانش‌آموزشش حمایت می‌کند.

یک مدرس خصوصی خوب از شاگردهایش حمایت و پشتیبانی می‌کند. این پشتیبانی تا شب امتحان می‌باشد. حتی در شب امتحان هم یک جلسه برای رفع اشکال شاگردش برگزار می‌‌کند. زیرا تنها هدف معلم خصوصی پیشرفت و نتیجه گرفتن شاگردش می‌باشد. بنابراین تمام تلاشش را می‌کند تا شاگردش به نتیجه مورد نظر برسد. برگزاری یک جلسه در روز قبل از امتحان بسیار کمک کننده می‌باشد و در بیشتر موارد شاگرد نمره بالایی را دریافت می‌کند. این رفع اشکال هم می‌تواند به صورت آنلاین باشد و هم حضوری.

  1. معلم خصوصی خوب شاگردش را به بهترین نتیجه می‌رساند.

همانطور که گفتیم، یک معلم خصوصی خوب تلاش می‌کند تا کیفیت تدریس بالا رود، از روش جدید و خلاقانه برای تدریس استفاده می‌کند و همچنین تمام سعی خود را به کار می‌گیرد تا شاگردش به نتیجه مطلوب برسد. مدرسین موفق شاگردهای موفق هم دارند. همیشه لیستی از شاگردهای موفق را با خود دارند. بنابراین داشتن کلاس خصوصی با یک معلم خصوصی خوب می‌تواند باعث پیشرفت تحصیلی هر دانش‌آموز و دانشجویی شود.

معلم خصوصی خوب

معلم خصوصی خوب

جمع‌بندی

برای موفقیت در تحصیل، داشتن یک معلم خصوصی خوب بسیار مفید بوده و مزایای زیادی دارد. صرفه‌جویی در وقت و زمان شاگرد، کمک معلم خصوصی به شاگرد در برنامه‌ریزی و نحوه‌ی مطالعه درست، داشتن الگوی موفق و مناسب برای شاگرد و … از تأثیرات داشتن معلم خصوصی خوب است.

این را هم بخوانید: ایده‌های خلاقانه برای ترغیب کودکان به یادگیری ریاضی

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور