موسسه نام آوران شهد قلم با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش با 18سال سابقه ی درخشان و کادر حرفه ای. فعال در زمینه ی تدریس خصوصی کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی، امور آموزشی، آموزش زبان های خارجی و نهضت سواد آموزی با مدیریت خانم سنایی

ویژگی تصویر

آموزشگاه تدریس خصوصی نام آوران

  /  مقالات   /  نکاتی برای موفقیت در ریاضی کنکور
موفقیت در ریاضی کنکور

نکاتی برای موفقیت در ریاضی کنکور

درس ریاضی یکی از درس‌های مهم می‌باشد که باید در کنکور رتبه بالایی بدست آورد. اگر در کنکور درس ریاضی را با درصد خوبی بزنید، رتبه خوبی در کنکور خواهید گرفت. در این مقاله قصد داریم نکاتی برای موفقیت در ریاضی کنکور بیان کنیم. همراه باشید.

آموزشگاه نام‌آوران شهد قلم، معتبرترین مرکز آموزش تدریس خصوصی در شهر تهران است.

برای موفقیت در کنکور ریاضی، یک رقابت تمام عیار را باید پشت، سر بگذارید

برای اکثر داوطلبان کنکور ریاضی، یک رقابت سنگین است که باید در آن موفق شوند. اما برای دست‌یابی به موفقیت در این رقابت سنگین، لازم است تا تمام ابعاد آن را مورد بررسی قرار دهید و آن را به خوبی بشناسید. زیرا اگر از جنبه‌های مختلف کنکور ریاضی آگاهی نداشته باشید، نمی‌توانید راه‌های موفقیت آن را کشف کرده و در آن به موفقیت برسید.

بعد از اینکه کنکور ریاضی را به طور کامل شناختید، باید به دنبال راه‌های موفقیت در آن باشید تا بدانید برای موفق شدن در رشته و دانشگاه مورد نظرتان باید چکار کنید و گام‌های خود را چگونه بردارید

موفقیت در ریاضی کنکور

موفقیت در ریاضی کنکور

 اگر قصد دارید در کنکور سراسری برای درس ریاضی درصد بالایی بدست آورید، به موارد زیر توجه کنید.

 1. مطالعه عمیق و صحیح درس ریاضی، نکاتی برای موفقیت در ریاضی کنکور

یکی از مهمترین نکاتی برای موفقیت در ریاضی کنکور، مطالعه عمیق و صحیح درس ریاضی می‌باشد. قبل از هر کاری باید تلاش کنید یک مطالعه عمیق و مفهومی در درس ریاضی و مباحث ارائه شده داشته باشید تا به خوبی آن را یاد بگیرید. باید تعاریف ارائه شده را بفهمید و مفاهیم را به خوبی درک کنید. اگر در یادگیری اولیه از تست زنی استفاده کنید موفق نخواهید شد. زیرا همه مطالب پوشش داده نمی‌شود. بنابراین برای مطالعه اولیه ریاضی کنکور از کتاب درسی و جزوه‌های کلاسی استفاده کنید.

 1. حل تمرین و مثال و مسئله کافی برای درس ریاضی در کنکور

بعد از اینکه درس ریاضی را برای کنکور، مطالعه کامل و عمیق داشتید، باید به حل تمرین و مثال و مسئله کافی بپردازید. در این مرحله بهتر از مطالب ارائه شده در کتاب را تمرین کنید. زیرا مطالب کتاب برای شما جا افتاده و تسلط بیشتری خواهید داشت. در حقیقت، مهمترین نکته برای یادگیری درس ریاضی، هم برای کنکور و هم برای امتحانات، حل تمرین و مسئله می‌باشد.

 1. شرکت در کلاس‌های مدرسه و در مواقع لازم کلاس‌های تدریس خصوصی

یکی دیگر از نکاتی برای موفقیت در ریاضی کنکور، شرکت در کلاس‌های مدرسه است. باید تمام تلاشتان برای این باشد که تمام کلاس‌های مدرسه را به طور مرتب بروید. ممکن است شما یک مطلب ریاضی را در مدرسه با یک ساعت و نیم یاد بگیرید، اما اگر در این کلاس‌ها شرکت نکنید باید زمان بیشتری را برای یادگیری بگذارید. اگر نمی‌توانید مبحثی از ریاضی را یاد بگیرید بهتر است در منزل از کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی کنکور استفاده کنید.

اگر در مدرسه معلم خوبی ندارید، با داشتن یک معلم خصوصی خوب، وضعیت را جبران کنید.

موفقیت در ریاضی کنکور

موفقیت در ریاضی کنکور

 1. مرورهای منظم درس ریاضی، نکاتی برای موفقیت در ریاضی کنکور

باید در برنامه درسی ریاضی کنکور خود مرورهای منظمی داشته باشید. در این مرورها، همه مطالب ارائه شده در کلاس مدرسه و در تدریس خصوصی را مرور خواهید کرد. ممکن است در این کلاس‌ها نکاتی که حین تست زنی یادداشت کرده‌اید را هم به یاد خواهید بیاورید.

 1. استفاده درست از کتاب‌های کمک آموزشی مناسب

برای تکمیل مطالب خوانده شده، جمع‌بندی مطالب ارائه شده در کلاس‌های درس و کتاب درسی ریاضی و زدن تست‌های کنکورهای سال‌های گذشته و تست های تألیفی ممکن است از کتاب‌های آموزشی استفاده کنید. بنابراین بهتر است در انتخاب کتاب آموزشی دقت کرده و از کتاب‌های آموزشی معتبر استفاده نمایید. بهترین تست‌ها هم تستّ‌های کنکور سال‌های قبل می‌باشد.

 1. شرکت در آزمون‌های آزمایشی

برای آزمایش خود بهتر است در آزمون‌های آزمایشی معتبر شرکت کنید. این کار دو مزیت دارد. اول اینکه هم وضعیت خود را می‌سنجید و هم جلسه کنکور را قبل از حضور در کنکور اصلی خودتان تجربه می‌کنید. با شرکت در این آزمون‌ها خودتان رقیب خود شوید. هر بار تراز خود را به نسبت دفعه قبل افزایش دهید.

موفقیت در ریاضی کنکور

موفقیت در ریاضی کنکور

 1. تست زنی صحیح و اصولی

یکی دیگر از نکات برای موفقیت در کنکور ریاضی، تست زنی صحیح و اصولی است. برای آمادگی در کنکور، باید در کنار مطالعه و حل تمرین و مرور، باید تست زنی درست هم انجام شود. هر چه تعداد تست زنی بیشتر باشد، تسلط شما بر درس ریاضی هم افزایش می‌یابد. ابتدا بهتر است بدون در نظر گرفتن وقت تست بزنید. بعد از مدتی باید تست‌های ریاضی را با در نظر گرفتن زمان، بزنید.

 1. یادداشت کردن جزوه‌های مناسب در کلاس‌های مدرسه و در صورت لزوم کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی کنکور

در کلاسهای مدرسه و در کلاس‌های تدریس خصوصی ریاضی کنکور و در زمان مطالعه کتاب‌های درسی و کمک آموزشی در حین تست زنی، نکات مهم را یادداشت نمایید تا بتوانید در زمان مرور درس‌ از آن‌ها استفاده کنید. در نزدیکی کنکور همین یادداشت‌های کوچک بسیار کمک کننده هستند.

 1. یادداشت کردن نکات مهم تست‌های زده شده

همانطور که گفتیم، با یادداشت کردن نکات مهم تست‌های ریاضی زده شده، در مرور به شما کمک می‌کند تا مطالب را بهتر به یاد داشته باشید. تست‌های مهم را علامت بزنید تا در مرورهای بعدی فقط مرور کوتاه کنید.

 1. استفاده از تجربه دیگران در کسب درصد بالای درس ریاضی

اگر در اطراف خود افرادی را دارید که قبلا در کنکور شرکت کرده‌اند و درصد بالایی زده‌اند، از مشورت و راهنمایی آن‌‌ها استفاده کنید. حتی می‌توانید از جزوات آن‌ها هم استفاده نمایید. بپرسید که از کدام کتاب‌های آموزشی استفاده کردند، چه جوری تست زده‌اند و چند ساعت در روز ریاضی خوانده‌اند.

موفقیت در ریاضی کنکور

چند روش مهم برای مدیریت استرس در کنکور

از آنجایی که کنکور سرنوشت‌ ساز است، مسلما با استرس همراه خواهد بود. در زیر چند نکته را برای مدیریت استرس بیان می‌کنیم:

 • اعتماد به نفستان را بالا ببرید

مهمترین چیز برای داشتن اعتماد به نفس، آمادگی است. می‌توانید از آموزش‌های رایگان بنیان در زمینه کنکور ریاضی همه چیز را درباره‌ی کنکور بفهمید و دیگر ترسی از آن نداشته باشید.

 • تغذیه مناسب داشته باشید

بعضی غذاها به خودی خود استرس‌زا هستند. بهتر است قبل از کنکور غذاهای چرب و سنگین نخورید. بیشتر از میوه‌جات، سبزیجات و مغزیجات استفاده کنید.

 • سرعت تست زنی خود را بالا ببرید

از نکاتی برای موفقیت در ریاضی کنکور این است که باید سرعت تست زنی خود را بالا ببرید. کم آوردن زمان در جلسه کنکور، استرستان را یک باره به اوج می‌رساند. و نگران می‌شوید. پس به مرور باید تلاش کنید تا سرعت تست زنی خود را بالا ببرید و هر بار چند ثانیه زودتر از دفعه قبل تست خود را تمام کنید. وقتی سر جلسه کنکور بتوانید زمان را مدیریت کنید، استرس هم نخواهید داشت.

موفقیت در ریاضی کنکور

 • خواب کافی داشته باشید

اگر چند شب مانده به کنکور تا صبح بیدار بمانید و درس بخوانید، حافظه شما ضعیف شده و قدرت بدنتان کم خواهد شد. به دنبال آن سرعت عملکردتان هم پایین آمده و همه این موارد باعث استرستان می‌شود. بنابراین باید شب‌های قبل کنکور خوب بخوابید و فکر نکنید که با درس خواندن در ساعات استراحت، موفق می‌شوید.

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور