موسسه نام آوران شهد قلم با مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش با 18سال سابقه ی درخشان و کادر حرفه ای. فعال در زمینه ی تدریس خصوصی کلیه دروس در تمام مقاطع تحصیلی، امور آموزشی، آموزش زبان های خارجی و نهضت سواد آموزی با مدیریت خانم سنایی

ویژگی تصویر

آموزشگاه تدریس خصوصی نام آوران

  /  مقالات   /  نحوه‌ی درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان
درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

نحوه‌ی درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

یادگیری ریاضی نیاز به یک ذهن تحلیل‌گر دارد. قوه‌ی تحلیل هم با مرور زمان و با تمرین زیاد کسب می‌شود. تمرین زیاد سبب خواهد شد که ذهن ما، علائم، فرمول‌ها و روش‌های حل مسئله ریاضی را فرا گیرند. و مفاهیم در ذهن بنشینند. همچنین تمرین کردن کمک می‌کند تا شما با روش‌های گوناگون حل مسأله آشنا شوید. در این مطلب می‌خواهیم درباره‌ی نحوه‌ی درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان را بیان کنیم.

آموزشگاه نام آوران شهد قلم، معتبرترین مرکز آموزش تدریس خصوصی در شهر تهران می‌باشد.

ما در ادامه راهکارهایی را به شما دانش‌آموزان عزیز ارائه می‌دهیم تا در امتحانات چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین نمره قبولی در درس ریاضی را بدست‌ آورید. پس این نکات مهم را از دست ندهید.

 • تمرینات ریاض را جدی بگیرید، نحوه‌ی درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

اولین مرحله در نحوه‌ی درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان، جدی گرفتن کتاب‌های درسی و تمرین زیاد این کتاب‌ها می‌باشد. برای درک تک تک مباحث ریاضی و فهمیدن سؤال‌ها باید به سراغ متن و توضیحات مبحث کتاب ریاضی برود. بعد از اینکه توضیح را درک کرد باید به تمرین سؤالات کتاب بپردازد.

حل تمرین در درس ریاضی در همه‌ی مراحل یادگیری و مرور مباحث الزامی است. به همین خاطر بعد اینکه تمرینات کتاب را حل کرد و تمام شد باید به سراغ تمرینات منابع کمکی برود. ممکن است دانش‌آموز در این مرحله به مشکل بر بخورد. زیرا انتخاب منبع مناسب برای دانش‌آموز سخت می‌باشد. برای هر دانش‌آموزی بهترین تمرین‌ها و سؤالات باید مناسب سطح توان ریاضی او باشد. پس بهتر است انتخاب منبع و کتاب با کمک معلم تدریس خصوصی ریاضی انجام شود.

دلیل ما برای انتخاب معلم تدریس خصوصی ریاضی این است که، از همان اول کلاس سطح دانش‌آموز را تعیین می‌کند و متوجه می‌شود که سطح او قوی است یا ضعیف. بنابراین بهترین شخصی است که می‌تواند دانش‌آموز را راهنمایی کند که چه کتاب و چه منبعی را داشته باشد و تمرین کند.

نکته بعدی که دانش‌آ‌موز می‌تواند با معلم خصوصی ریاضی در حل تمرین‌ها به آن توجه کند، این است که دانش‌آموز با کمک معلم و راهکارهای او کمتر به آزمایش و خطا در حل سوالات نیاز پیدا می‌کند. زیرا معلم در همان مراحل اولیه به دانش‌آموز تأکید می‌کند که بیشتر بر روی سؤالات سبک و متوسط تمرکز کند و کم‌کم به سراغ سؤالات سخت‌تر برود.

درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

 • یادگیری و تمرین ریاضی را از پایه شروع کنید، نحوه‌ی درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

باید ریاضی را از جایی شروع کنید که در آن مشکل اساسی دارید. زیرا ریاضی به گونه‌ای طراحی شده که مباحث پیچیده ریاضی بر مباحث ساده‌تری بنا شده است. بنابراین باید دانش‌آموز قبل از یادگیری مباحث پیچیده، اصول اولیه و اساسی ریاضی را یاد گرفته و مشکلات خود را برطرف نماید. به عنوان مثال: برای یادگیری مسائل حساب باید مباحث جبر و مثلثات را یاد گرفته باشید. مثل این می‌ماند که شما قبل از اینکه راه بروید نمی‌توانید بدویید.

در این جا هم معلم خصوصی تنها فردی است که می‌تواند کمک کننده باشد. چون معلم خصوصی تدریس خود را درست از جایی آغاز می‌کند که دانش‌آموز در آن مشکل دارد. معلم در تدریس خصوصی، توان و سطح دانش‌آموز را در نظر گرفته و بر اساس آن نحوه‌ی تدریس خود را انتخاب می‌کند و قبل از اینکه مباحث جدید را آموزش دهد، تمام مشکلات مباحث قبل را برای شاگرد خود برطرف می‌کند. به هیچ عنوان قبل از یادگیری کامل دانش‌آموز به سراغ درس جدید و آموزش‌های جدید نمی‌رود.

 • از اشتباه کردن در ریاضی نترسید حتی اگر بارها شکست خوردید.

ریاضی درسی است که شما هر چقدر بیشتر تمرین کنید بیشتر یاد خواهید گرفت. خواندن کتاب و دیدن مثال‌‌ها می‌تواند مفید باشد، اما شما باید تمرینات و مسائل ریاضی را هم حل کنید و تمرین نمایید تا به درک درستی از آن برسید. کتاب‌های کمک آموزشی و اپلیکشن‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را تهیه و تمرین کنید. اگر در حل تمارین خطا و اشتباه داشتید اصلا نگران نباشید. به جای نگرانی بهتر است به دنبل راه حل درست و بررسی علت اشتباه خود باشید.

در واقع یادگیری ریاضی از جایی شروع می‌شود که شما یک سؤال ریاضی را غلط حل کرده باشید. چون شما به دنبال اشتباه خود رفته و علت اشتباه را بررسی می‌کنید و می فهمید که کجای مبحث را یاد نگرفته‌اید. برای برطرف کردن ایراد خود به کتاب مراجعه کرده و تا یادگیری کامل بارها آن را می‌خوانید.

درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

 • روی مفاهیم اساسی و کلیدی ریاضی تمرکز کنید، نحوه‌ی درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

یکی دیگر از نحوه‌ي درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان، تأکید بر روی مفاهیم اساسی و کلیدی ریاضی است. در ریاضی مفاهیمی وجود دارد که یادگیری و درک کاملاشان از الزامات است. مانند مفهوم ضریب و معادله درجه دو در متوسطه دوم بسیار اهمیت دارد و دانش‌آموزان باید به درک کامل آن برسند. باید این مفاهیم و واژگان را از درس خارج کرده و در جزوه خود یادداشت نمایند. به دنبال آن باید تمرینات زیادی را هم در این زمینه انجام دهند تا در ذهن دانش‌آموز تثبیت شود.

 • گرفتن کمک از برترین اساتید تدریس خصوصی ریاضی را فراموش نکنید.

همه می‌دانید که در یادگیری ریاضی باید شخصی باشد که به شما آموزش دهد. زیرا ریاضی درسی نیست که دانش‌آموزی در فهم مباحث آن مشکل داشته باشد و به تنهایی بتواند از پس مشکلاتش برآید. ریاضی درسی است که باید مدام از طرف دانش‌‌آموز و والدین پیگیری شود. اگر به هر دلیلی نمی‌توانید انجام دهید، به فکر انتخاب گزینه‌های بهتری مانند معلم خصوصی باشید. شما می‌توانید همراهی، آموزش، پیگیری و نظارت بر سطح پیشرفت ریاضی خود را با تدریس خصوصی ریاضی تجربه کنید.

 • شب امتحانی نباشید

یکی از اشتباهاتی که برخی دانش‌آموزان انجام می‌دهند این است که شب امتحان شروع به یادگیری می‌کنند و در طول ترم برنامه‌ای برای درس ندارند. شما باید در طول ترم تحصیلی، ریاضی را یاد بگیرید و تمرین حل کنید تا در شب امتحان فقط مرور داشته باشید.

درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

درست تمرین کردن ریاضی برای موفقیت در امتحان

مراحل حل مسأله

 • با دقت بخوانید
 • مرور و به تصویر کشیدن مسأله
 • انتخاب راه حل
 • حل مسأله
 • چک کردن

جمع‌بندی

در بین تمامی نکاتی که درباره‌ی درس ریاضی و نحوه‌ی مطالعه آن گفته شد، تمرین کردن آن از مهمترین جز موارد می‌باشد. تا زمانی که ریاضی را تمرین زیاد نکرده باشید، یادگیری ریاضی برایتان غیر ممکن خواهد بود. بنابراین تمرین کردن ریاضی را کاملا جدی بگیرید.

.

.

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور